Wybierz kategorię:

Reklamy Szybkie zakupy bez rejestracji Darmowa dostawa Paczkomaty logo2 Paczkomaty Inpost

 Zwrot towaru

Formularz zwrotu - do pobrania

Zgodnie aktualną ustawą o ochronie praw konsumentów (Dz.U. nr 22 poz.271 z późniejszymi zmianami) klientowi przysługuje prawo do odstąpienia od umowy w terminie 14 dni od daty otrzymania przesyłki.
Okres, w którym klient może odstąpić od zakupu, rozpoczyna się z dniem otrzymania zamówionego towaru.

Aby skorzystać z tego prawa, klient musi jednoznacznie poinformować sprzedającego o swojej decyzji o odstąpieniu od umowy sprzedaży. W tym celu można dołączyć pisemne oświadczenie do zwracanych towarów lub wysyłać je pocztą elektroniczną, nie wystarczy tylko odesłać niechciane towary.

Sprzedawca ma obowiązek zwrócić pieniądze w ciągu 14 dni od otrzymania powiadomienia o odstąpieniu od umowy, jednak okres ten może zostać przedłużony, jeśli sprzedawca nie otrzymał zwróconych towarów lub potwierdzenia, że zostały one odesłane. Zwrotowi podlegają również koszty wysyłki, jakie klient musiał zapłacić przy dokonywaniu zakupu. Niemniej jednak przedsiębiorca może obciążyć klienta dodatkowymi kosztami, w przypadku gdy klient wybrał niestandardowy rodzaj dostawy (np. wysyłkę ekspresową).

Zwrotom nie podlegają produkty wykonywane na zamówienie: łóżka rehabilitacyjne, meble medyczne, kształtki rehabilitacyjne, klękosiady, wózki elektryczne. 

W przypadku zwrotu towaru klient będzie musiał ponieść koszty zwrotu towarów do sprzedawcy.

Adres do zwrotów: MediPlus.pl ul. Pańska 58 35-213 Rzeszów.