Wybierz kategorię:

Reklamy Szybkie zakupy bez rejestracji Darmowa dostawa Paczkomaty logo2 Paczkomaty Inpost

Materac Roho Soflex 2

Materac Roho Soflex 2 Zobacz większe

System przeciwodleżynowy pneumatyczny Sofflex 2 renomowanej firmy Roho

roho sofflex 2

2 167 zł

Więcej informacji

Ochrona skóry

Ochrona skóry Pacjenta jest kluczową kwestią w zapobieganiu odleżynom oraz podczas procesu ich leczenia. System Sofflex 2 został zaprojektowany tak, aby wspomagać i utrzymywać prawidłowe krążenie krwi pacjenta. Pozwala zapobiegać powstawaniu oraz leczyć już powstałe uszkodzenia skóry.

Sekcje

System Sofflex 2 składa się z 3 niezależnych sekcji. Konstrukcja taka umożliwia rozłożenie nacisku z uwzględnieniem indywidualnego kształtu ciała każdego użytkownika. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie środowiska optymalnego dla procesu leczenia i zapobieganie powstawaniu odleżyn.

Łatwość dostosowania

System Sofflex 2 jest niezwykle prosty w użyciu. Aby dopasować go do indywidualnych potrzeb użytkownika należy po prostu dopompować lub upuścić powietrze z każdej z sekcji materaca.

Bez prądu

System Sofflex 2 nie wymaga zasilania prądem, dzięki temu  jest on doskonałą i oszczędną opcją dla szerokiej grupy użytkowników. Nie trzeba się martwić o zużycie energii i przerwy w jej dostawach. Dzięki stałemu ciśnieniu, brakowi hałasującej pompy czy ruchów powierzchni, charakterystycznych dla materacy zmiennociśnieniowych, materac Sofflex 2 stwarza doskonałe warunki do odpoczynku i snu.

Środowisko lecznicze

Dzięki stałociśnieniowej, wielosekcyjnej, łatwiej w dostosowaniu konstrukcji, system Sofflex 2 jest doskonałym rozwiązaniem dla tych osób, u których ryzyko wystąpienia odleżyn czy innych uszkodzeń skóry jest umiarkowane lub wysokie. Nadaje się także dla osób z już istniejącymi odleżynami, osób po przeszczepach lub rozległych uszkodzeniach tkanki skórnej. System Sofflex 2, dzięki temu, że dostosowuje się do kształtu ciała, zapewnia równomierne oparcie i rozprowadzenie nacisku po całej powierzchni, co doskonale wpływa na proces gojenia ran.

Zindywidualizowana terapeutyczna ochrona skóry

Elastyczne, połączone ze sobą komórki można wyregulować tak, aby idealnie dostosować materac do kształtu ciała użytkownika. Zapewnia to doskonałe warunki do terapii i ochrony, dostosowane do indywidualnych potrzeb.


Dostosowanie

System Sofflex 2 składa się z trzech sekcji, aby zapewnić jak najlepsze dopasowanie do poszczególnych części ciała użytkownika. Sekcje materaca można bardzo łatwo ze sobą złączyć, tworząc system, pokrywający całe łóżko, a który ciągle pozostaje tak samo elastyczny w dostosowaniu do specyficznych potrzeb wynikających ze stanu i budowy ciała użytkownika.

Zastosowanie :

  • dla osób o zagrożeniu odleżynami od umiarkowanego do wysokiego
  • dla osób zagrożonych innymi urazami skóry
  • dla osób z już występującymi odleżynami różnego stopnia, po przeszczepach skóry lub po wcześniej przebytej resekcji tkanki skórnej


Cechy i korzyści:

technologia ‘Air Floatation’ - równomierne rozłożenie nacisku ciała i zniwelowanie występowania punktów szczególnie narażonych na uszkodzenia, wynikające z ucisku
lekkość - waga całego materaca Sofflex to tylko 3 kg, co czyni go niezwykle łatwym w transporcie, użytkowaniu i pielęgnacji
dostosowanie – trzy sekcje niezależnie pompowane po to, by jak najlepiej dostosować je do potrzeb poszczególnych części ciała użytkownika
stałociśnieniowy - nie wymaga zastosowania pompy ani energii elektrycznej
opcjonalny pokrowiec - z systemem Sofflex 2 można stosować także standardowy pokrowiec ‘ROHO Reusable Mattres Overlay Cover’
Zestaw zawiera: System Sofflex 2 (3 sekcje), pompkę ręczną, zestaw naprawczy, instrukcję obsługi

Materiał: poliuretan (trudno zapalny)

Wymiary: 3 sekcje: 91,5 cmx207,5 cmx9cm; 1 sekcja 91,5cmx70cmx9cm

Waga: cały system: 3,0 kg; 1 sekcja: 1 kg

Maksymalna waga użytkownika: 136 kg dla całego systemu

Gwarancja: 18 miesięcy

System Sofflex 2 ze względu na swoją energooszczędność, łatwość i uniwersalność w dostosowaniu do budowy ciała użytkownika, łatwość w utrzymaniu w czystości, efektywność, zarówno w zapobieganiu jak i w procesie leczenia już istniejących odleżyn i uszkodzeń skóry, dzięki doskonałemu niwelowaniu zagrożenia, wynikającego z nacisku podczas długotrwałego unieruchomienia, jest doskonałym systemem dla pacjentów i mieszkańców takich placówek jak szpitale, domy opieki, hospicja, a także do indywidualnej opieki w domu.

 

 

30 innych produktów w tej samej kategorii: