MediPlus.pl - Medyczny Sklep Internetowy
Kategorie

kurier w internetowym sklepie medyczym

Jak wyposażyć łazienkę dla seniora?

Samodzielny senior

U każdego z nas przychodzi taki moment, kiedy życie zatacza koło i to my musimy zadbać o swoich dziadków/rodziców ponieważ nie są oni w stanie poradzić sobie z podstawowymi czynnościami ze względu na swój wiek lub chorobę, z którą się zmagają.

Proste czynności takie jak korzystanie z toalety, lub kąpiel mogą być dla osoby starszej sporą trudnością. Dziś rynek medyczny jest obszerny w asortyment pomocy codziennych, a ceny są na tyle przystępne, że możemy pozwolić sobie na zakup kilku funkcjonalnych sprzętów, które posłużą nie jeden raz.

Każdy z nas chce zapewnić swoim rodzicom/dziadkom jak najlepszy komfort, który pozwoli im samodzielnie wykonywać codzienne czynności. Nie ma co ukrywać, że korzystanie z łazienki/toalety jest krępujące, kiedy musi pomóc Ci w tych czynnościach druga osoba. Niestety czasem przychodzi taki czas, że musimy przełamać tę barierę wstydu, ale aby tego uniknąć postarajmy się wyposażyć łazienkę tak aby nasz senior mógł korzystać z niej samodzielnie 😊

Jak wyposażyć łazienkę dla osoby starszej?

Problem z wchodzeniem do wanny możemy rozwiązać w prosty sposób dostawiając do wanny antypoślizgowe schodki, lub zakupić fotel czy krzesło do wanny. Pod prysznicem możemy zamontować uchwyty, które wyglądają estetycznie i pomagają podczas kąpieli w obracaniu się lub wstawaniu z taboretu, który również będzie pomocny, w sytuacji, gdy chory nie może zbyt długo być w pozycji stojącej.

          Schodki do wannyFotele na wannęTaborety UchwytyStrzałka

Problem z korzystaniem z toalety? W ofercie możemy znaleźć szereg produktów wspomagających np. nasadki podwyższające sedes, krzesła toaletowe lub podpórki, które dostawiamy/montujemy przy toalecie.

          Nasadki toaletowe   Krzesła toaletowe   UchwytyStrzałka

Łazienka dla seniora w bloku

Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy mogą pozwolić sobie na wszystkie sprzęty nie tylko ze względów finansowych, ale również przestrzennych. Łazienki w bloku są zazwyczaj niewielkie i każdy kąt jest już zagospodarowany, ale wybierając produkty możemy zobaczyć, ze wiele z nich jest składanych i możemy je po skorzystaniu schować do szafy lub położyć w miejscu łatwo dostępnym dla użytkownika.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl