Kategorie

MATERACE PRZECIWODLEŻYNOWE

Materace przeciwodleżynowe zapobiegają bardzo groźnym powikłaniom jakimi są odleżyny. Długotrwałe przebywanie w pozycji leżącej nie dość, iż jest mało komfortowe to wraz z biegiem czasu dodatkowo prowadzi do powstawania odleżyn, które pogarszają stan pacjenta i jego dobre samopoczucie. Można temu zapobiegać poprzez stosowanie materacy przeciwodleżynowych.
Materace przeciwodleżynowe to produkty specjalnego przeznaczenia. Jak sama nazwa wskazuje ich podstawowym zadaniem jest zapobieganie powstawaniu odleżyn czyli niwelowanie ucisku tkanek miękkich do kości. Charakter materacy przeciwodleżynowych sprawia, że dochodzi do rozkładu nacisku na większą powierzchnię ciała lub cykliczną zmianę punktów podparcia w przypadku materacy przeciwodleżynowych zmiennociśnieniowych. Ze względu na długość czasu przez jaki dany pacjent będzie z niego korzystał dzieli się je na materace przeciwodleżynowe o charakterze profilaktycznym i do leczenia krótkotrwałego nie przekraczającego 1 miesiąca, do których zalicza się materace bąbelkowe oraz materace piankowe. W leczeniu długoterminowym i przy wystąpieniu odleżyn najlepiej sprawdza się materac rurowy. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu medycznego MediPlus. Duży wybór i szeroki przedział cenowy pozwoli Państwu na dokonanie najlepszego możliwego wyboru.

 

Materace bąbelkoweMaterace ruroweMaterace piankoweCzęści i akcesoria

SYSTAM Viscoflex - Materac do noszy SYSTAM Viscoflex - Materac do noszy
Producent: Systam
Cena: 1 700,00 zł
szt.
zobacz więcej

Materace przeciwodleżynowe zostały stworzone dla osób leżących dłuższy czas w łóżku, które narażone są na rany odleżynowe. Odleżyna w leczeniu jest długotrwałym i bolesnym procesem, więc aby uchronić przed tym naszych bliskim rekomendujemy zakup materaca przeciwodleżynowego.

Jeśli po operacji pacjent nie podnosi się i większość czasu spędza w tej samej pozycji polecamy zakup materaca bąbelkowego - jest to jedna z tańszych opcji działaniu przeciw odleżynom w leczeniu krótkoterminowym, natomiast w sytuacji gdy mamy do czynienia z osobą długotrwale leżącą proponujemy zakup materac rurowego, ze względu na swoją trwałość i funkcjonalność. Nasz medyczny sklep online współpracujemy z najlepszymi dystrybutorami materaców przeciwodleżynowych, dzięki temu gwarantujemy wysoką jakość produktów medycznych i atrakcyjne ceny.

Jako medyczny sklep internetowy specjalizujemy się w fachowym doborze materaca przeciwodleżynowego, więc jeśli mają Państwo dodatkowe pytania zachęcamy do kontaktu telefonicznego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl