MediPlus.pl - Medyczny Sklep Internetowy
Kategorie

Stabilizatory tułowia i plecówStabilizatory barku i rękiStabilizatory kolanaStabilizatory kostki

 

Kołnierze ortopedyczne Lekki gips

Stabilizatory i ortezy

 Elastyczny wspomagacz kolana Elastyczny wspomagacz kolana
Producent: Mueller
Cena: 37,00 zł
szt.
zobacz więcej
ASIX EZ  Temblak kończyny górnej ASIX EZ Temblak kończyny górnej
Producent: Athenax
Cena: 34,00 zł
szt.
zobacz więcej
BUNITO DUO aparat na haluksy BUNITO DUO aparat na haluksy
Producent: Dr Sapporo
Cena: 129,00 zł
szt.
zobacz więcej
But ortopedyczny Bebax - Prim But ortopedyczny Bebax - Prim
Producent: Prim
Cena: 357,00 zł
szt.
zobacz więcej
But ortopedyczny BUNION BREG But ortopedyczny BUNION BREG
Producent: Breg
Cena: 498,00 zł
szt.
zobacz więcej

STABILIZATORY I ORTEZY

Ortezy - stabilizatory medyczne mają za zadanie częściowe lub zupełne unieruchomienie stawów po urazach takich jak skręcenia, zwichnięcia, naciągnięcia i naderwania aparatu mięśniowego oraz więzadłowego. Prowadząc aktywny tryb życia często zdarza się, iż ulegamy kontuzjom. Zwichnięcia, skręcenia, naderwania, naciągnięcia aparatu mięśniowego i więzadłowego zdarzają się stosunkowo często. Stabilizatory i ortezy są równie skuteczne jak gips ale zdecydowanie wygodniejsze dla pacjenta. Można je w każdej chwili zdjąć i zapewniają odpowiednią wentylację. Korzystając z nich łatwiej zadbać o higienę niż w przypadku tradycyjnej metody stabilizacji czyli gipsu.

Jaki stabilizator wybrać?

W medycznym sklepie internetowym MediPlus znajdą Państwo szeroką gamę stabilizatorów i ortez. W celu ułatwienia wyszukania tych najbardziej odpowiednich podzieliliśmy je na kategorie w zależności od rodzaju urazów. Zatem posiadamy w ofercie stabilizatory kolana, które zależenie od stopnia urazu możemy wyróżnić te miękkie (opaski) lub stabilizatory, które usztywniają kolano; stabilizatory barku i ręki, swoje zastosowanie znajda po urazach, załamaniach lub operacjach; stabilizatory kostki, gdy potrzebujemy usztywnić kostkę po zwichnięciu lub gdy po operacji potrzebujemy dodatkowego usztywnienia; stabilizatory tułowia, a także kołnierze ortopedyczne, stabilizujące odcinek szyjny kręgosłupa, który wymaga unieruchomienia; oraz prostotrzymacze/pajączki przy wadach postawy u dzieci i dorosłych. 

Gdy nabawimy się jakiejkolwiek kontuzji chcemy, ją jak najszybciej wyleczyć, dlatego z pomocą przychodzą stabilizatory i ortezy. To produkty medyczne, które wspierają rekonwalescencję, ale również są stosowane w profilaktyce lub przy powracających kontuzjach. Wielu sportowców i osób aktywnych używa opasek uciskowych lub innych stabilizatorów, po to aby unieruchomić pewnie parte ciała/kończyny, które są narażone na ponowną kontuzję. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl