MediPlus.pl - Medyczny Sklep Internetowy
Kategorie

kurier w internetowym sklepie medyczym

Ryzyko wystąpienia odleżyn podczas długiego siedzenia na wózku inwalidzkim może zmniejszyć jedynie odpowiednio dobrana poduszka przeciwodleżynowa. W naszej ofercie znajdą Państwo najwyższej jakości poduszki przeciwodleżynowe pod pośladki dla osób długotrwale przebywających na wózku inwalidzkim.

nfz mediplus    Realizujemy wnioski NFZ  - również wysyłkowo

Kod refundacji: S.03.01

Kwota refundacji: 70% do limitu 400 zł - poduszki pneumatyczne jednokomorowe

                                70% do limitu 500 zł - poduszki pneumatyczne wielokomorowe

Poduszka  Pneumat jednosekcyjna Poduszka Pneumat jednosekcyjna
Producent: Pneumat
Cena: 1 250,00 zł
szt.
zobacz więcej
Poduszka  Pneumat dwusekcyjna Poduszka Pneumat dwusekcyjna
Producent: Pneumat
Cena: 1 280,00 zł
szt.
zobacz więcej

Poduszka przeciwodleżynowa na wózek inwalidzki

Osoby niepełnosprawne, które przez długi czas przebywają w pozycji siedzącej, narażone są na uszkodzenia skóry. Mogą w tym czasie powstać odleżyny. Ucisk na pośladki powodujący odleżyny może zniwelować jedynie poduszka przeciwodleżynowa do siedzenia.  Zmniejszenie nacisku wywoływanego na tkanki miękkie oraz zwiększenie drożności naczyń krwionośnych to główne działanie profesjonalnej poduszki przeciwodleżynowej.  Poduszki przeciwodleżynowe równomiernie rozkładają ciężar ciała na całą powierzchnię pośladków i ud. Poduszki przeciwodleżynowe możemy podzielić na piankowe, żelowe, pneumatyczne i konstrukcje mieszane. Poduszki pneumatyczne można podzielić jeszcze na pasywne i zmiennociśnieniowe (z pompą elektryczną). Wybierając poduszkę przeciwodleżynową warto dopasować ją do wózka inwalidzkiego. Inna poduszkę zastosujemy w wózkach multipozycyjnych z regulowaną głębokością siedziska a inne w klasycznych wózkach inwalidzkich.

Jak dobrać poduszkę przeciwodleżynową?

Ogólnie można przyjąć, że konstrukcje piankowe i żelowe stosuje się przy niskim ryzyku wystąpienia odleżyn. Najskuteczniejsze są poduszki pneumatyczne, czyli wypełnione powietrzem. Powietrze najlepiej "ułoży się" w poduszce i ochroni elementy kostne narażone na długotrwały ucisk. Mamy też pewność, że taka poduszka się nie wygniecie. Decyzja zależy od indywidualnych predyspozycji każdej osoby. Komfort siedzenia dla osób siedzących długotrwale jest równie ważny co prawidłowy przepływ krwi, dlatego tak ważne jest dobranie odpowiedniej poduszki przeciwodleżynowej.  Co więcej, jeśli osoba siedzi na wózku niestabilnie lub np. przez spastykę zsuwa się z siedziska, należy skorzystać z poduszki przeciwodleżynowej profilowanej.  Zmniejszy nie tylko ryzyko powstania odleżyn ale również pozwoli na zachowanie odpowiedniej pozycji siedzącej.

Poduszka przeciwodleżynowa pneumatyczna - dlaczego warto?

Jeśli osoba siedzi krzywo, asymetrycznie na wózku inwalidzkim należy skorzystać z poduszki pneumatycznej 2 lub 4-komorowej w celu wyrównania sylwetki użytkownika. W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo poduszki przeciwodleżynowe najlepszych, renomowanych firm takich jak Roho, Pneumat, Revita, Systam oraz Jay.

Wady i zalety poszczególnych poduszek przeciwodleżynowych:

1. Poduszka piankowa lub poduszka żelowa np. Liberty, Super Żel — zalety: niska cena, łatwość obsługi / wady: niska ochrona przeciwodleżynowa

2. Poduszki pneumatyczne pasywne np. Comfy, Pneumat, Roho — zalety: dobra skuteczność, możliwość regulacji twardości / wady: wysoka cena, możliwość przebicia

3. Poduszki pneumatyczne zmiennociśnieniowe Revita — zalety: bardzo dobra skuteczność / wady: bardzo wysoka cena, konieczność zasilania pompy z sieci lub ładowania akumulatora w pompie

Najlepszym rozwiązaniem jest poduszka przeciwodleżynowa dobrana indywidualnie do potrzeb użytkownika.  Zmniejszenie dyskomfortu, zapobieganie powstawaniu odleżyn to cechy dobrej poduszki przeciwodleżynowej. Jeśli nie wiesz, na co się zdecydować, skorzystaj z pomocy naszych specjalistów.  W ofercie posiadamy jedynie sprawdzone poduszki przeciwodleżynowe do wózka inwalidzkiego, najlepszych marek na rynku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl