MediPlus.pl - Medyczny Sklep Internetowy
Kategorie

kurier w internetowym sklepie medyczym

O tym, jak praktycznym wynalazkiem jest wózek inwalidzki, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Jest rozwiązaniem, dzięki któremu osoby unieruchomione mogą się przemieszczać i, mimo istotnych ograniczeń, korzystać z aktywności, które w przeciwnym razie byłyby dla nich niedostępne. Wykorzystanie wózków inwalidzkich pomaga więc zwalczać negatywne zjawisko wykluczenia społecznego i zwiększa poczucie niezależności osoby niepełnosprawnej, bowiem znacznie ułatwia wykonywanie wielu codziennych czynności.

Szczególnie godny uwagi jest elektryczny wózek inwalidzki, będący idealnym rozwiązaniem dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej spowodowanej różnymi problemami zdrowotnymi.

Wózki inwalidzkie elektryczne

Wózek  inwalidzki elektryczny VERSO Wózek inwalidzki elektryczny VERSO
Producent: Vermeiren
Cena: 9 000,00 zł
szt.
zobacz więcej
Wózek inwalidzki terenowy NAVIX FWD Wózek inwalidzki terenowy NAVIX FWD
Producent: Vermeiren
Cena: 10 100,00 zł
szt.
zobacz więcej
Wózek inwalidzki elektryczny - MODERN Wózek inwalidzki elektryczny - MODERN
Producent: Vitea Care
Cena: 10 365,00 zł
szt.
zobacz więcej
Wózek z napędem elektrycznym FOREST 3 Wózek z napędem elektrycznym FOREST 3
Producent: Vermeiren
Cena: 11 288,00 zł
szt.
zobacz więcej

Wózek elektryczny - bezpieczeństwo, niezawodność i wygoda korzystania

Wózek inwalidzki z napędem elektrycznym umożliwia użytkownikom poruszanie się po mocno zróżnicowanym terenie, gwarantując przy tym tak istotne dla wszystkich poczucie bezpieczeństwa oraz komfort, zarówno psychiczny, jak i fizyczny.

Indywidualne potrzeby użytkownika

Wózki elektryczne projektowane są z myślą o wykorzystaniu ich zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Jedne modele będą więc lepszą opcją w przypadku korzystania z nich głównie w pomieszczeniach, inne doskonale sprawdzą się w każdych warunkach, nawet w trudnym terenie i na nierównych nawierzchniach. Niezależnie od rodzaju problemów zdrowotnych możliwe jest więc dobranie wózka, który będzie odpowiadał bardzo indywidualnym potrzebom i pomoże w realizacji różnorodnych celów.

W trosce o bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo korzystania z wózka elektrycznego zapewnione jest na wiele sposobów. Nowoczesne i profesjonalne wózki wyposażone są w wytrzymałe pasy - istotną rolę pełni zwłaszcza biodrowy pas bezpieczeństwa mocujący użytkownika i zapobiegający wypadnięciu z siedziska podczas jazdy. Dodatkowe zabezpieczenie to oświetlenie drogowe umożliwiające podróżowanie po zmroku i zapewniające odpowiednią widoczność. Wszystko to zwiększa psychiczny komfort osoby użytkującej wózek i sprawia, że podczas jazdy może się ona zrelaksować.W przypadku wózków o przeznaczeniu terenowym, ważne są też odpowiednio szerokie koła, dzięki którym pojazd będzie stabilny i umożliwi sprawne pokonywanie tras, zwłaszcza na nierównym terenie. Niebagatelne znaczenie ma też rodzaj napędu. Dostępne są zarówno modele o napędzie przednim, jak i takie o napędzie elektrycznym na tylne koła; wózek elektryczny z napędem elektrycznym na przednie koła pozwoli na łatwiejsze manewrowanie w trudnym warunkach terenowych.

Funkcjonalność i udogodnienia

Dzięki elektronicznemu sterowaniu, wózek inwalidzki elektryczny jest sprzętem zapewniającym użytkownikom komfort i swobodę. Ponieważ nie ma konieczności napędzania kół rękami, górna część ciała jest odciążona, bowiem użytkownik nie musi wkładać żadnego wysiłku w to, by wprawić urządzenie w ruch, przyspieszyć czy zahamować. Nie potrzebuje też do tego asysty osób trzecich, dzięki czemu może czuć się zdecydowanie bardziej niezależny. Korzystanie z wózka usprawnia też łatwa obsługa urządzenia sterującego.

Elektryczne wózki inwalidzkie niejednokrotnie są wykorzystywane przez długie godziny, producenci muszą więc zagwarantować, że użytkownicy nie będą odczuwać niewygody. Podstawowymi udogodnieniami wózków są więc wyprofilowane siedziska i ich regulowana głębokość, miękka gąbkowa poduszka oraz regulowane podłokietniki, zagłówki i podnóżki, dzięki którym osoby korzystające ze sprzętu będą mogły przyjąć najbardziej optymalną pozycję, nie odczuwając żadnego dyskomfortu.

W MediPlus.pl dbamy o satysfakcję naszych Klientów, dlatego zapewniamy produkty wyłącznie wysokiej jakości. Materiały, z których wykonane są siedziska, oparcia i zagłówki są oddychające i odporne na rozerwanie czy przetarcia, dzięki czemu można korzystać z wózków przez długie lata. Nasze modele składają się w prosty sposób, co znacznie ułatwia transport w samochodzie.

Oferujemy szeroki wybór modeli różniących się między sobą parametrami technicznymi, np. wagą, rozmiarami siedziska, wielkością kół, kolorem i designem. Przy wyborze odpowiedniego modelu trzeba rozważyć wiele czynników, z których największe znaczenie ma przeznaczenie wózka, a także wzrost i waga użytkownika. Należy więc dobrze wczytać się w opis interesującego nas modelu i zwrócić uwagę na takie aspekty jak np. maksymalna prędkość, moc akumulatorów, hamulce, szerokość siedziska i amortyzatory kół tylnych, których regulacja jest uzależniona od wagi użytkownika. Znaczenie może mieć też to, czy w danym modelu jest aluminiowa rama, zapewniająca lekkość wózka. Liczą się również preferencje w kwestiach estetycznych, dlatego warto zastanowić się, czy bardziej odpowiedni będzie model klasyczny czy sportowy oraz ocenić jaka kolorystyka idealnie trafi w gust użytkownika wózka.

Skorzystaj z naszej oferty wózków elektrycznych

Wózek inwalidzki elektryczny to wybór na lata. To sprzęt, dzięki któremu wymagające szczególnej troski osoby starsze, chore lub niepełnosprawne mogą przemieszczać się w bezpieczny, wygodny i szybki sposób. Łatwe w obsłudze elektroniczne sterowanie i liczne, praktyczne funkcje sprawią, że osoby te nie będą pozbawione możliwości aktywnego uczestniczenia w życiu społecznym.

Już teraz odwiedź nasz sklep i zobacz oferowane modele. Z MediPlus.pl na pewno znajdziesz to, czego szukasz!

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl