MediPlus.pl - Medyczny Sklep Internetowy
Kategorie
Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

kurier w internetowym sklepie medyczym

Konieczność podawania choremu kroplówki lub krwi - niezwykle często podejmowane formy leczenia - wiąże się nierozerwalnie z potrzebą posiadania dostosowanego do tego celu sprzętu, niezależnie od tego, czy odbywa się to w szpitalach czy w warunkach domowych. Podstawowym wyposażeniem wszystkich placówek medycznych jest stojak na kroplówki, mający umożliwić zawieszenie pojemników z płynami infuzyjnymi, które są podawane pacjentom.

Solidny stojak na kroplówki

Wieszaki na kroplówki muszą spełnić szereg wymagań, z których kluczowa jest funkcjonalność. Cechować je musi przede wszystkim prosta regulacja i możliwość zablokowania wysokości, sprawnie działające kółka pozwalające na łatwe przemieszczanie oraz możliwość użytkowania zdejmowanych niezależnie od potrzeb haków. Stojak na kroplówki musi być też stabilny - dożylne podawanie płynów infuzyjnych musi przebiegać bez żadnych przeszkód i ryzyka, że stojak się przewróci. Konstrukcja stojaka musi być wytrzymała, ponieważ chorzy często wykorzystują go jako podporę podczas przemieszczania się po mieszkaniu lub w obrębie placówki medycznej.

Charakterystyka i przeznaczenie produktu

Stojaki na kroplówki mają statyw, na którym zawiesza się plastikowe butelki infuzyjne (lub worki), które posiadają wbudowany, umożliwiający zawieszenie hak. Butelki szklane umieszcza się natomiast w przeznaczonym do tego celu koszyku. Stojaki muszą mieć sprawną regulację wysokości, ponieważ często właśnie w ten sposób dostosowuje się natężenie przepływu podawanych płynów. Na jednym stojaku można też zawiesić kilka butelek jednocześnie, ponieważ wieszaki mają więcej niż jeden uchwyt - w naszym sklepie mamy modele stojaków z dwoma lub czterema uchwytami 

Umożliwiająca przemieszczanie podstawa jezdna jest szczególnie praktyczna na salach operacyjnych, w gabinetach zabiegowych czy salach szpitalnych, gdy potrzebne jest szybkie przesunięcie stojaka w inne miejsce, np. podczas transportu pacjentów leżących na łóżkach szpitalnych lub siedzących na wózkach inwalidzkich.

Wszystkie modele oferowanych przez nas stojaków wykonane są z wysokiej jakości materiałów gwarantujących wytrzymałość produktu i odporność na wilgoć oraz odpryski. Podstawa wykonana jest z tworzywa sztucznego. Powierzchnię statywu pokrywa farba proszkowa oraz chrom; jest ona gładka, bez wyczuwalnych spoin, co jest konieczne, aby stojak mógł być szybko i bardzo dokładnie wyczyszczony i zdezynfekowany. W ofercie mamy modele, które można wyposażyć w kółka z blokadą i takie posiadające hamulce; oba rozwiązania służą zmniejszeniu mobilności stojaka umożliwiają unieruchomienie go, dzięki czemu nie będzie odjeżdżał, gdy na przykład zostanie przypadkowo pchnięty przez chorego lub osobę sprawującą opiekę.  

Stojak na kroplówki - nasza odpowiedź na potrzeby pacjenta

Stojak na kroplówki to profesjonalny sprzęt medyczny, który może być stosowany zarówno w różnego rodzaju ośrodkach medycznych, jak i domach - wszędzie tam, gdzie w ramach walki o zdrowie lub życie pacjenta, zachodzi potrzeba podania mu płynów infuzyjnych. Stojaki projektowane są z myślą o spełnieniu oczekiwań chorych i osób sprawujących nad nimi codzienną opiekę. Szczególnie ważne jest, by były to produkty niezawodne, trwałe, proste w obsłudze i funkcjonalne. Nasz sklep medyczny oferuje modele, które z pewnością spełnią pokładane w nich nadzieje. Już teraz sprawdź, który stojak na kroplówkę będzie najlepszym wyborem dla Ciebie. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl