Poduszka zmiennociśnieniowa Revita Ala
Opis
Jak działa poduszka przeciwodleżynowa Revita Ala?
Napełnianie poduszki powietrzem wykonywane jest automatycznie przez pompę, która jest połączona z poduszką przewodami powietrza. Pompa, po włączeniu, samoczynnie i precyzyjnie reguluje ciśnienie powietrza w poduszce (zgodnie z wybranym przez użytkownika trybem pracy).
Dla zwiększenia komfortu chorego w poduszce utrzymywana jest stała, wybrana przez użytkownika wartość ciśnienia. Dzięki temu osoba na niej siedząca jest utrzymywana zawsze na stałej wysokości. Poduszka składa się z dwóch głównych komór powietrznych. Komory te automatycznie współpracują ze sobą przy nabieraniu i wypuszczaniu powietrza.
Dwa wloty powietrza zasilają dwie główne sekcje w poduszce - system pracuje w czterech fazach:
- faza 1. wypełnienie wszystkich komór,
- faza 2. wypompowanie z co drugiej komory,
- faza 3. wypełnienie wszystkich komór,
- faza 4. wypompowanie z komór dotychczas stale wypełnionych.
Z chwilą wypuszczania powietrza tworzą się pod pacjentem tunele powietrzne. Gdy pompa usuwa powietrze z co drugiej komory, siła pozostałych komór unosi ciało pacjenta na tyle wysoko, że zasysa pod niego powietrze tworząc efekt miecha powietrznego. Wymusza to przepływ powietrza, które wentyluje ciało chorego.
Ciało nie przegrzewa się i nie poci. Poduszka zmiennociśnieniowa wspomaga pracę układu krwionośnego zwiększając przepływ krwi w naczyniach włosowatych uciskanych tkanek. Jest to możliwe dzięki zmianie punktów podparcia pacjenta.
Poduszka podpiera ciało pacjenta w cyklach 10 min. przez wypełnianą stopniowo powietrzem komorę a następnie zwalnia nacisk przenosząc go w najbliższą okolicę. Ta siła tłoczy krew do najbliższych, wolnych od ucisku okolic i wymusza jej pochłonięcie przez odciążone naczynia włosowate, co w sposób istotny poprawia przemianę materii chorego.
Dane techniczne poduszki
- wytrzymałość: 130 kg
- dwie komory główne
- wymiary maksymalne po napompowaniu (cm) - 42 x 46 x 10
- pokrowiec membraMED® - 1 na zamek
- użytkowa minimalna wartość ciśnienia - 10 mmHg
- dopuszczalna maksymalna wartość ciśnienia - 130 mmHg
- maksymalny czas użytkowania - nie określono
- wewnętrzna średnica przewodów zasilających - 5 mm
- ilość komór poprzecznych - 5 PCVN
- masa własna (kg) - 3
Pompa wysokociśnieniowa, jednosilnikowa Iza
Profilaktyka i terapia odleżyn, Pompa dwusekcyjna, do współpracy z materacami pęcherzykowymi oraz poduszkami siedzeniowymi. Zakres ciśnienia 40- 110 mmHg. Nastawy i regulacje oraz zmiany wartości ciśnienia dokonujemy pokrętłem płynnej regulacji zakresu ciśnienia znajdującym się na panelu sterowania pompy. Wyciszona ssawa powietrza, aluminiowy, bardzo cichy silnik ≤ 20 dB, silnik z zawieszeniem przeciwrotacyjnym – brak wibracji.
DANE TECHNICZNE POMPY
do terapii odleżyn w skali ≤ II0
głośność ( dB ) ≤ 20
zakres ciśnienia ( mmHg ) 50 – 130
wydajność pod obciążeniem ( l/min ) ≤ 7
czas cyklu ( min ) 10
sterowanie manualne
średnica przewodów ( mm ) 6
wyciszone ssawy powietrza +
podświetlany włącznik +
zaczepy do zawieszenia na wózku +
masa ( kg ) 1,4
wymiary ( cm ) 29 x 10 x 9
długość kabla sieciowego ( cm ) 450
zasilanie AC 230V 50Hz, ≤ 7 W