MediPlus.pl - Medyczny Sklep Internetowy
Kategorie

kurier w internetowym sklepie medyczym

Jak wyposażyć łazienkę dla seniora?


Samodzielny senior

U każdego z nas przychodzi taki moment, kiedy życie zatacza koło i to my musimy zadbać o swoich dziadków/rodziców. Nie są oni w stanie poradzić sobie z podstawowymi czynnościami ze względu na swój wiek lub chorobę.

Proste czynności takie jak korzystanie z toalety lub kąpiel mogą być dla osoby starszej sporą trudnością. Dziś rynek medyczny jest obszerny w asortyment pomocy codziennych. Ceny są na tyle przystępne, że możemy pozwolić sobie na zakup funkcjonalnych sprzętów, które posłużą nie jeden raz.

Każdy z nas chce zapewnić swoim rodzicom/dziadkom jak najlepszy komfort życia. Komfort, który pozwoli im samodzielnie wykonywać codzienne czynności. Nie ma co ukrywać, że korzystanie z łazienki/toalety jest krępujące, kiedy musi pomóc Ci w tym druga osoba. Niestety czasem przychodzi taki czas, że musimy przełamać tę barierę wstydu. Aby tego uniknąć, postarajmy się wyposażyć łazienkę tak, aby nasz senior mógł korzystać z niej samodzielnie. 😊

Jak wyposażyć łazienkę dla osoby starszej?

Korzystanie z wanny przez osoby starsze jest często bardzo problematyczne. Wysoka krawędź wanny i śliska powierzchnia nie ułatwiają kąpieli. Na początek warto pomyśleć o schodach do wanny. Pomogą one w wejściu i wyjściu z wanny. Są antypoślizgowe i posłużą wielokrotnie w łazience chorego.

W wannie pomogą również specjalne uchwyty i rączki do podtrzymania się. Dodatkowo popularne są ławki do wanny oraz fotele, które opierają się na krawędziach wanny. Jeśli osoba starsza ma problem z siadaniem na dnie wanny, to będzie to bardzo dobre rozwiązanie.

Pod prysznicem możemy zamontować uchwyty, które wyglądają estetycznie i pomagają podczas kąpieli. Taboret pod prysznic będzie pomocny, w sytuacji, gdy chory nie może zbyt długo być w pozycji stojącej.

Częstym problem osób starszych jest korzystanie z toalety.  Problemy ze stawami nie pozawalają im na swobodne siadanie na sedesie. Na rynku medycznym dostępne są nasadki na toaletę. Nakładki są to specjalne podwyższenia mocowane na toalecie. Dzięki takiej pomocy senior ma kilka centymetrów wyższy sedes.

Jeśli problem leży w nietrzymaniu moczu lub pacjent nie może samodzielnie dojść do łazienki, rozwiązaniem będzie krzesło toaletowe.

Krzesła sanitarne wyposażone są w pojemniki, które są wyjmowane. Są łatwe w dezynfekcji i mogą spełniać kilka funkcji. Niektóre krzesła posiadają kółka, dzięki którym możemy transportować pacjenta. Ta funkcja będzie pomocna jako nadstawka nad toaletę. Sprawdzi się również jako wózek pod prysznic.  Wiele krzeseł toaletowych jest tapicerowanych i posiada pokrywę.

Łazienka dla seniora w bloku

Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy mogą pozwolić sobie na wszystkie sprzęty nie tylko ze względów finansowych, ale również przestrzennych. Łazienki w bloku są zazwyczaj niewielkie i każdy kąt jest już zagospodarowany, ale wybierając produkty, możemy zobaczyć, ze wiele z nich jest składanych i możemy je po skorzystaniu schować do szafy lub położyć w miejscu łatwo dostępnym dla użytkownika.

 

Wszystkie powyższe produkty znajdą Państwo na stronie mediplus.pl/lazienka-toaleta

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl