MediPlus.pl - Medyczny Sklep Internetowy
Kategorie

kurier w internetowym sklepie medyczym

Materace przeciwodleżynowe - 5 zalet

Kiedy stajemy przed faktem choroby bliskiego, która wiąże się z ciągłym przebywaniem w pozycji leżącej, powinniśmy przede wszystkim postarać się o maksymalny komfort leżącego. Jak wiadomo, u pacjentów długotrwale unieruchomionych istnieje wysokie ryzyko powstawania bolesnych odleżyn. Aby im zapobiegać, konieczna jest właściwa profilaktyka przeciwodleżynowa, wiążąca się z zakupem specjalistycznego materaca. Sprawdź, dlaczego warto go kupić!

czytaj całość »
Klękosiad - czym jest i jak go używać?

U osób spędzających dużo czasu w pozycji siedzącej istnieje wysokie ryzyko wystąpienia wad kręgosłupa. W wyniku długotrwałego siedzenia powstają różnego rodzaju obciążenia, które powodują odczuwanie dolegliwości bólowych. Chcąc poczuć chociaż  chwilę ulgi zaczynamy się wiercić, garbić, zakładamy nogę na nogę - to wszystko błędy, które grożą nam utratą zdrowia fizycznego, a i tak nie pozwalają nam uporać się z bólem.

czytaj całość »
Poduszka ortopedyczna - jaką wybrać?

Czy wiesz, że ponad 80% Polaków skarży się na ból kręgosłupa? Zazwyczaj tłumaczymy sobie, że to z przeciążenia, lub nadmiernej pracy przy biurku, a czy ktoś zastanawiał się jakie skutki może przynieść nieodpowiednia pozycja podczas snu, zły materac lub niewygodna poduszka? Sen jest nieodzownym elementem naszego codziennego funkcjonowania więc warto zadbać o to aby przebiegał komfortowo. Nasz sen warunkuje później na nasze samopoczucie podczas całego dnia.
Po poduszki ortopedyczne sięga coraz więcej osób dzięki pozytywnym opiniom innych użytkowników. Dzięki specjalnej pianki, z której są wykonane idealnie dopasowują się do kształtu szyi i głowy zapewniając odpowiednią pozycję kręgosłupa podczas snu.

czytaj całość »
Koncentrator tlenu - który wybrać i czym się różnią?

Koncentrator tlenu to ostatnimi czasy urządzenie, o którym wiele się słyszy. W czasie pandemii wielu z nas pomógł, a nawet uratował życie. Wiele marek przez ostanie 1,5 roku wyprodukowało koncentratory. Ceny tych produktów wahają się miedzy kilka tysięcy, a kilkanaście. Jaki aparat do tlenoterapii wybrać ? Jak używać koncentrator tlenu? Czy faktycznie jest on na tyle prosty w obsłudze, aby mogła poradzić sobie z nim osoba starsza?
Koncentrator tlenu to profesjonalne urządzenie używane w medycynie do tlenoterapii. Podawane jest pacjentowi powietrze ze zwiększoną zawartością tlenu. Koncentrator pobiera tlen z otoczenia i poddaje go odpowiednim procesom (filtracji, koncentracji, oczyszczeniu oraz nawilżeniu). Do organizmu chorego trafia tlen do oddychania w stężeniu przekraczającym 90 proc.

czytaj całość »
Jak wyposażyć łazienkę dla seniora?

U każdego z nas przychodzi taki moment, kiedy życie zatacza koło i to my musimy zadbać o swoich dziadków/rodziców. Nie są oni w stanie poradzić sobie z podstawowymi czynnościami ze względu na swój wiek lub chorobę. Dziś podpowiadamy jak wyposażyć łazienkę dla seniora.
Proste czynności takie jak korzystanie z toalety lub kąpiel mogą być dla osoby starszej sporą trudnością. Dziś rynek medyczny jest obszerny w asortyment pomocy codziennych. Ceny są na tyle przystępne, że możemy pozwolić sobie na zakup funkcjonalnych sprzętów, które posłużą nie jeden raz.
Każdy z nas chce zapewnić swoim rodzicom/dziadkom jak najlepszy komfort życia. Komfort, który pozwoli im samodzielnie wykonywać codzienne czynności. Nie ma co ukrywać, że korzystanie z łazienki/toalety jest krępujące, kiedy musi pomóc Ci w tym druga osoba. Niestety czasem przychodzi taki czas, że musimy przełamać tę barierę wstydu. Aby tego uniknąć, postarajmy się wyposażyć łazienkę tak, aby nasz senior mógł korzystać z niej samodzielnie.

 

czytaj całość »
Jak prawidłowo używać kul inwalidzkich?

Chodzenie z pomocą kul inwalidzkich i to najczęściej pierwszy raz w życiu, nie musi być wcale taką łatwą sprawą. Używanie prostych urządzeń jakimi są kule inwalidzkie wymaga zastosowania kilku reguł, które postaramy się tutaj przedstawić.
Żeby móc prawidłowo używać kul, musimy najpierw ustawić ich odpowiednią długość. Nie powinniśmy się do kul schylać ani garbić a tak by było gdyby kule były za krótkie. Natomiast gdyby kule były za długie musielibyśmy zgiąć ręce i pracować bardziej mięśniami żeby podpierać się na zgiętych rękach. 
Zatem na jaką długość ustawić kule inwalidzkie? Jeśli chodzi o ustawienie kul łokciowych to przyjmuje się, że ręce powinny być tylko lekko zgięte w łokciu. Odpowiednim rozwiązaniem jest gdy w naturalne pozycji wyprostowanej, uchwyty - rękojeści kul są na wysokości krętarza większego kości udowej. Dla osób mniej obeznanych w anatomii, krętarz większy to najbardziej "wystająca kość" na bocznej stronie uda, na wysokości pośladków.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl