MediPlus.pl - Medyczny Sklep Internetowy
Kategorie

kurier w internetowym sklepie medyczym

Koncentrator tlenu - który wybrać i czym się różnią?

Koncentrator tlenu to ostatnimi czasy urządzenie, o którym wiele się słyszy. W czasie pandemii wielu z nas pomógł, a nawet uratował życie. Wiele marek przez ostanie 1,5 roku wyprodukowało koncentratory. Ceny tych produktów wahają się miedzy kilka tysięcy, a kilkanaście.

Jaki aparat do tlenoterapii wybrać ? Jak używać koncentratora tlenu?

 Korzystanie z koncentratora tlenu

 

Na początku dowiedzmy się, czym jest koncentrator?Separator

Koncentrator tlenu to profesjonalne urządzenie używane w medycynie do tlenoterapii. Podawane jest pacjentowi powietrze ze zwiększoną zawartością tlenu. Koncentrator pobiera tlen z otoczenia i poddaje go odpowiednim procesom (filtracji, koncentracji, oczyszczeniu oraz nawilżeniu). Do organizmu chorego trafia tlen do oddychania w stężeniu przekraczającym 90 proc.

Koncentratory tlenu są alternatywą dla butli tlenowych. Urządzenie stale produkuje tlen, więc nie wymaga ono wymian butli ani serwisu. Gdy decydujemy się na butlę tlenową w domu, musimy co jakiś czas wymieniać ją na nową w odpowiednich punktach. Trzeba liczyć się z tym, że nieoczekiwanie tlenu może w butli zabraknąć. Aparat do tlenoterapii samodzielnie wytarza tlen w odpowiednim stężeniu. Jest praktycznie bezawaryjny, dodatkowo jest to urządzenie energooszczędne (zużycie prądu to ok. 35-40 W), a także bardzo ciche.

 

Jak stosować koncentratora tlenu?Separator

Poniżej zamieszczamy krótki film instruktażowy jednego z producentów sprzętu medycznego. Na filmie wyjaśnione jest krok po kroku jak uruchomić i używać koncentratora tlenu DeVilbiss 525KS. Dodatkowo zaprezentowany jest Mobilny koncentrator tlenu Easy Pulse POC oraz pulsoksymetr.

Wszystkie produkty dostępne są, w naszym internetowym sklepie medycznym MediPlus.pl. Wystarczy kliknąć powyższe wymienione produkty, a zostaną Państwo przekierowani na stronę.

 

Jak widać, użytkowanie aparatu do tlenoterapii jest bardzo proste. Nie wymaga szerokiej wiedzy na temat tych urządzeń. Jeśli kupujemy koncentrator dla swoich rodziców, powinni swobodnie poradzić sobie z obsługą urządzenia.

Gdyby pojawiły się jakiekolwiek pytania, zespół MediPlus.pl służy pomocą. 😊

Pamiętajmy, że przed użyciem koncentratora tlenu należy skonsultować się z lekarzem prowadzącym. Lekarz określi jaka objętość tlenu na minutę będzie odpowiednie do stanu zdrowia pacjenta.

 

Tlenoterapia stosowana jest u osób:

  • z zaburzeniami układu oddechowego (np. przewlekła obturacyjna choroba płuc, mukowiscydoza, zwłóknienie płuc)
  • z chorobami układu krążenia (np. niedociśnienie i nadciśnienie tętnicze, bóle w klatce piersiowej pochodzenia sercowego, zwłóknienie mięśnia sercowego)
  • ze schorzeniami onkologicznymi
  • przy długotrwałym stresie, depresji, bezsenności, a także zmniejsza nasilenie objawów alergicznych.

 

Który koncentrator tlenu wybrać?Separator

Różnicę możemy zobaczyć pomiędzy koncentratorem stacjonarnym a mobilnym. Aparat stacjonarny posiada dużo lepsze parametry techniczne, więc jest przez to skuteczniejszy i daje lepsze efekty. Aparat mobilny zalecany jest jako dodatkowe urządzenie, gdy potrzebujemy stałego dostępu do tlenu podczas podróży. Należy pamiętać, że przenośny koncentrator tlenu posiada baterie, które musimy regularnie ładować.

W ofercie sklepu medycznego MediPlus.pl posiadamy kilka koncentratorów tlenu. Każdy z nich posiada praktycznie takie samo działanie, różnią się jedynie objętością tlenu na minutę.

Standardowe koncentratory posiadają regulowany przepływ tlenu: od 0,5 l/min do 5 l/min. Obsługa każdego z nich również jest bardzo podobna. Koncentratory mogą pracować 24 h i dostarczać tlen bez przerwy. Pamiętajmy o sprawdzaniu stanu wody destylowanej w pojemniku (zapobiega ona wysychaniu śluzówki przy długotrwałym leczeniu). Ważne jest również czyszczenie filtra.

Jeśli pacjent będzie przemieszczał się po domu, proponujemy wybór aparatu na kółkach. Ułatwi transport, a dla osób aktywnych koncentrator mobilny, który charakteryzuje się niewielką wagą i wymiarami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl