MediPlus.pl - Medyczny Sklep Internetowy
Kategorie

kurier w internetowym sklepie medyczym

Poduszka ortopedyczna - jaką wybrać?

Czy wiesz, że ponad 80% Polaków skarży się na ból kręgosłupa? Zazwyczaj tłumaczymy sobie, że to z przeciążenia, lub nadmiernej pracy przy biurku, a czy ktoś zastanawiał się jakie skutki może przynieść nieodpowiednia pozycja podczas snu, zły materac lub niewygodna poduszka? Sen jest nieodzownym elementem naszego codziennego funkcjonowania więc warto zadbać o wygodę i o to aby przebiegał komfortowo. Nasz sen warunkuje później na nasze samopoczucie podczas całego dnia.

 Korzystanie z poduszki Sissel

Po poduszki medyczne sięga coraz więcej osób dzięki pozytywnym opiniom innych użytkowników. Dzięki specjalnej piance, z której jest wykonana poduszka do spania idealnie dopasowują się do kształtu szyi i głowy zapewniając odpowiednią pozycję kręgosłupa podczas snu.

 

Jaką poduszkę ortopedyczną wybrać?

W internetowym sklepie medycznym MediPlus.pl posiadamy wiele pozycji poduszek ortopedycznych tak aby każdy mógł dopasować ją pod swoje potrzeby. Jeśli bóle kręgosłupa są stałe i nasilające się zalecamy konsultacje z ortopedą lub fizjoterapeutą.

 

Poduszki dla osób śpiących na boku

Polecamy te które posiadają dodatkowe profilowanie w kształcie wałka. Zapewnia optymalne ułożenie głowy oraz odciążenie odcinka szyjnego kręgosłupa w czasie snu. Dzięki piance z pamięcią kształtu wywiera dużo mniejszy ucisk na ciało, a tym samym nie zaburza krążenia krwi.

Poduszka ortopedyczna          Poduszka ortopedyczna profilowana          Poduszka ortopedyczma Sissel Classic

Poduszki dla osób śpiących na plecach 

Najbardziej wygodne są te z wgłębieniem w poduszce (zalecane przy spłyconej lub zniesionej lordozie szyjnej) lub z dodatkowym wycięciem. Pomagają złagodzić ból kręgosłupa, szyi oraz ramion poprzez zmniejszenie punktów nacisku. Poduszki łagodzą dolegliwości związane z bólami kręgosłupa, problemy z bezsennością, chrapaniem i napięciem nerwowym.

Poduszka ortopedyczna SHELL          Poduszka ortopedyczna QMED          Poduszka ortopedyczna SWING

Poduszki dla osób śpiących na brzuchu

Mimo, że sen na brzuchu nie jest odpowiednią pozycją dla naszego kręgosłupa, w nocy mimowolnie się przekręcamy, dlatego firma Dr Sapporo stworzyła poduszkę do spania na brzuchu z regulowaną wysokością lub jeśli cenimy sobie tradycyjny kształt poduszka od firmy Armedical również spełni swoją funkcję.

 Poduszka ortopedyczna BOSSANOVA          Poduszka ortopedyczna tradycyjna

Poduszki występują w co najmniej dwóch rozmiarach więc możemy je dostosować do swojego wzrostu oraz wagi. Zakłada się, ze im bardziej zbudowane ciało tym wyższa poduszka ortopedyczna. Każdy producent ma indywidualne parametry więc przy wyborze sugerujmy się informacjami podanymi pod daną poduszka ortopedyczną.

 

Pod poduszkami ortopedycznymi kryją się nie tylko te do spania, ale także te do siedzenia. Wielu producentów w swoich ofertach posiadach poduszki dla osób, które spędzają wiele godzin w pozycji siedzącej, np. poduszki sensomotoryczne, które kształtują właściwą postawę ciała podczas siedzenia i wzmacniają mięśnie pleców, ale również poduszki w kształcie pierścienia dedykowane dla osób, które odczuwają ból podczas siedzenia, np. po przebytej operacji, porodzie lub przy hemoroidach. 

 Poduszka sensomotoryczna          SISSEL Sit Ring

Jeśli mają Państwo wątpliwości jaką poduszkę wybrać, zespół MediPlus.pl chętnie udzieli profesjonalnej porady i dobierze poduszkę do potrzeb.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl